Siğil oluşumunun zemin nedeni HPV adı verilen human papilloma viryanür. Başka bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan kişioğlu papilloma virüslerinin illet olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün suratü çok türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niçin evet. Siğiller ekseriya insanoğluın ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Boydak iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sadık siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin çokları kişioğlu vücudu bağırsakin zararlı olmamakta ve rastgele bir iyileştirme uygulanmaksızın hudayinabit geçebilmektedir. Bununla yan yana rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar diğer cilt emrazı ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlamlı seboreik siğil varsa mutlaka mütehassıs bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok okkalı olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin yerı dizi kaşıntı, yanma ve nezif kadar problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Illet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere niçin oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir nişane de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye görünmek Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye erişmek Cinsel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Ezgi Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla hız heveslitığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının mefret bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları mefret olan siğillerde bu problem yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bağırsakin de cinsî ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince etken cinsî yaşamma başlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı konstrüksiyonlması olası olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Siğil Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://kurumeyveler.name.tr/ https://giresunotelleri.name.tr/ https://adalarmarangoz.name.tr/ https://kahramanmaraswebtasarimseo.name.tr/ https://lastikparlatici.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar satın al